Güvenli Alışveriş |   Yardım |   Hakkımızda |   İletişim

İdeal Sir Ağda Oranı Ne Olmalıdır?

 

Sir ağdanın hammaddesi çam ağaçlarından toplanan ‘reçine’dir. Sir ağda çam ağaçlarından toplanan reçinelerin, bitkisel maddeler ve yağlar ile karıştırılarak bir takım işlemlerden geçmesi ile elde edilen doğal ağdadır.


Reçinenin Sir Ağdaya Dönüşümü;
Reçine ilk önce büyük bir teknoloji ve maliyet gerektirmeyen bir işlemden geçerek collofonium halini alır. Collofonium 2 şekilde kullanılır,  Kozmetik sanayiinde kullanılan collofonium Tutkal ve zamk sanayiinde kullanılan collofoniumdur.


 Ardından çok büyük teknoloji ve yüksek bir maliyet gerektiren esterefikasyon işleminden geçerek GLİSERİL ROSİNATE halini alır.Gliseril rosinate ilaç ve sakız sanayiinde kullanılır.


İdeal Bir Ağda İçin Oranı Viscosite belirler. Ağdanında ölçü birimi viscosite denilen yapışkanlık oranıdır.İnsan vücuduna kullanılabilecek viscosite oranı 5200-5400 arası iken Tanaçan sir ağdalarında viscosite oranı 5300dür.


Kanı kalbe geri taşıyan damarlar toplardamar olarak adlandırılır. Bu damarlar kan akışının kalbe doğru tek yönlü olmasını sağlayan kapakçıklar içerirler. Toplardamarlarda oluşan tıkanıklıklar ve aşırı basınç bu kapakçıkların düzgün kapanmasını engelleyerek geriye doğru kaçaklara sebep olurlar. Sonuçta bacaklardaki yüzeysel toplardamarlar genişler, uzar ve büklümlü bir görüntü ile  varisler oluşur. Yapışkanlık oranı yüksek ağdanın uzun süreli kullanımında kılcal damarlar zarar görür ve varis meydana gelir. Bu gibi rahatsızlıklardan kaçınmak için mutlaka insan vücuduna uyulabilecek sınırlara sahip ürünler kullanın.Oje ve Tırnak Bakım Grubu
Kullanmış Olduğunuz Tarayıcı : Unknown
Tanaçan 2009 - 2022

Valid XHTML 1.0 Transitional